סיפורי מעשיות


"העולם אומר שסיפורי מעשיות – תרופה לשינה;

ואני אומר: שמעוררים בהם אנשים מתרדמתם" (רבי נחמן)

זה כבר למעלה מחצי שנה שאני מעלה בצהרי שישי את מחשבותיי לבמה מכובדת זו.

מנסה לרוב לתבל בסיפורים, הגות ושירה של אחרים וגם במילים שלי, לחשוף ולהיחשף, לגשת ולהנגיש.

גיליתי שזה נורא כיף – הן לפרוק מחשבות וקושיות והן לחקור ולחפש, ללמוד ולגלות תוך כדי תנועה והאזנה – וכל זה בזמן הכי מתוק בשבוע – שישי בצהריים.

אציין כי הדבר שהכי הפתיע אותי בתקופה הזו הוא כמות התגובות הטובות והמעניינות של קוראים - הן במפגש פיזי, בתגובות ובוויכוחים, בפוסטים עצמם או בהודעות פרטיות – כל מיני דמויות מהעבר ולפעמים גם מהעתיד, מהארץ ומחו"ל, שמשהו מן הדברים נגע בהם\להם, טרחו לשתף אותי (למרות שלא היו חייבים) ואף הוסיפו מחשבות משלהם.

זה מחזק ומרגש.

עד לפני זמן לא רב, הייתי משתף כאן מנגינות ושירים שלי ושל ההרכב שהייתי חבר בו, והיום אני משתף בעיקר מילים, תמונות וקבצי GIF – (או כמו שאבא שלי קורא להם: "ג'יף"). וכשאני חושב על זה, הכול בעצם אותו הדבר, יושב על אותה נקודה נפשית, עוד דרך ביטוי יצירתית, דרך לשתף, לעניין את עצמי ובתקווה גם אחרים.

ולעניין שלשמו התכנסנו -

מכיוון שהצטברו לא מעט טקסטים, ובהמלצת אחרים, החלטתי סוף סוף לאגד את כולם באתר, ארכיון, שיהיה יותר קל לגשת אחורה. חלק יקראו לזה "בלוג", אבל כמו בחיים הלא-וירטואליים, אני משתדל לא להיצמד להגדרות מצמיתות.

הפילוסוף אברהם השל הגדיר את יום השבת כ"ארמון בזמן" שקירותיו עשויים מנשמה ושמחה, זמן של שינוי תודעתי ומעבר ממצב של שליטה לקשב. על כן זהו גם שמו של ארכיון המחשבות הזה. חגיגת הרגע והזמן המיוחד.

זה נמצא ממש כאן: www.liortaf.com ואציין (למרות שזה חסר סיכוי) כי יותר אסתטי לצפות ולעיין דרך מחשב ולא דרך הטלפון החכם. באמת. לכל מחשבה מצורף גם פסקול שלדעתי משרת נאמנה את האווירה בכל אחד מהם, מחשבות מומלצות ועוד הפתעות. אשמח לשמוע הערות ותגובות, ומקווה שבעתיד יעלו לשם גם שירים, מנגינות וסרטונים בנוסף לאותיות, מילים ומשפטים.

לסיום, בספר קהלת כתבו: "שלח לחמך על-פני המים, כי ברב הימים תמצאנו", שזו בתכלס הגרסה היהודית למונח "קארמה". נתקלתי לאחרונה בביטוי הזה לאו דווקא מזווית "תן לאחרים וקבל בעתיד בחזרה", אלא דווקא מהזווית החינוכית – תן לאחרים, שלח לחמך, והם עצמם ירוויחו מזה - אל תשמור בבטן מה שעשוי להיטיב עם האחר. פשוט כך.

וואלק, לא יודע עד כמה זה נכון, מה שכן - אני מאמין גדול בקארמה, וגם מנסה לא לשמור בבטן.

שבת שלום טובה לכולם

פסקול למחשבה

Eddie Vedder - Tuolumme

להאזנה לחץ\י כאן

לתגובות f