זה Two באב


מרוב אהבה לנוסטלגיה והתרפקות על הופעות עבר של ההרכב, שכחתי לציין בשבוע שעבר את יום האהבה היהודי, ט"ו באב - יום של אהבה. חמישה עשר בחודש אב שמצוין כיום מועד של שמחה ופיוס בעם ישראל, וחגיגה לרומנטיקנים שבנינו וחנויות הבונבוניירות והכוהל.

חז"ל מייחסים את אותה הדרגה של קדושה לט"ו באב וליום הכיפורים. הם מתארים יום בו הנשים הרווקות היו יוצאות לכרמים בבגדים לבנים שאולים, כדי שכולן תהיינה שוות, ואף אחת לא תתבייש אם יש לה או אין לה בגדים יפים... המשנה תוסיף שהנשים היו מבקשות מהגברים ביום זה להסתכל במידות הטובות שלהן, ולא ביופיין החיצוני. 2000 שנה עברו – ומה השתנה? לא נראה שהרבה, כי אהבה היא אהבה, לב פועם הוא לב פועם ובני אדם משתדלים להישאר רדודים, גם תחת כיבוש רומאי. ואני חושב שזה בכלל נורא נחמד שט"ו הוא גם "TWO" וכאילו כל הכוכבים זזים ומעדכנים שאת המועד הזה חביבי, חוגגים בשניים. אפילו יהלי סובול אמר ש"אהבה זה הסם הכי מוזר, הוא נהיה נורא כשלוקחים אותו לבד". באמת מוזר. ובאמת נורא. אז אמנם היום זה כ"ב באב ולא ט"ו באב, אבל למה להתקטנן? משאיר אתכם לנוח צהריים עם שני שירים על אהבה - האחד בכתב, יופיו לטעמי בכך שאני קורא אותו וממש יכול להרגיש את המילים על הגוף שלי. לשיר האהבה השני, זה שפול מקרטני אמר עליו שהוא השיר הכי יפה שנכתב אי פעם, נשבעתי לעשות קאבר אקוסטי, אבל בכנות אומר שפשוט לא הצלחתי להתקרב לרמת ביצוע סבירה. יתרה מכך, מצאתי ביוטיוב גרסת "מגוון אמנים" עדכנית שהזכירה לי דברים יפים שעשו כאן גם בארץ בעיקר בשנות ה90'. נורא אהבתי את זה. אצרף דוגמה כאן למטה. הקליפ יפיפה בהפקה מטורפת של הbbc הבריטי. שקופית הסיום בשיר מקדישה אותו לאהבה למוזיקה, ואני אקדיש אותו לכל האוהבים והאוהבות אי שם ברחבי הרשת.

שכבות / אמה שם-בה אילון יָד עַל הַגַּב. כַּמָּה מַפְתִּיעָה יְכוֹלָה לִהְיוֹת יָד עַל הַגַּב כַּמָּה מַפְתִּיעָה יְכוֹלָה לִהְיוֹת יָד הַמֻּנַּחַת עַל הַגַּב בְּרַכּוּת. כַּמָּה מֻפְתָּע יָכוֹל לִהְיוֹת גַּב כְּשׁמֻּנַּחַת עָלָיו יָד בְּרַכּוּת. כַּמָּה מֻפְתָּע יָכוֹל לִהְיוֹת הַלֵּב. כְּשמֻּנָּח עַל גַּבּוֹ גַּב. וְעַל גַּבֵּי הַגַּב מֻנַּחַת יָד. וְעַל גַּבֵּי הַיָּד מֻנַּחַת רַכּוּת. וְעַל גַּבֵּי הָרַכּוּת מֻנָּחוֹת מַחֲשָׁבוֹת טוֹבוֹת מְאֹד

ט"ו (או כ"ב) באב שמח ואוהב לכולם, שבת שלום.

לתגובות f