נווה שלום


התיישבתי הבוקר לכתוב מחשבותיי לקראת שבת. היו לי כמה רעיונות משמחים, אך המראות המטרידים מכיוון צפון שינו לי את התכניות. אני לרוב לא מתייחס בימי שישי למאורעות אקטואליים אבל הפעם לא יכולתי להתעלם.

האמת היא שכבר באמצע השבוע הכותרות תפסו את עיני, בשרפה שהחלה ביישוב נווה שלום. מעבר למהותו הנפלאה של היישוב שמייצג אפשרות לחיים בדו קיום עם שכנינו, עבורי הוא מסמל גם דברים נוספים...

הפעם הראשונה בה הגעתי ליישוב הייתה לפני 10 שנים (וואו איך הזמן עובר), כאשר מר רוג'ר ווטרס בחר להופיע מול רבבות בשדה חומוס סמוך, וחשב שאולי בנוסף לחומוס, גם השלום האמתי יצמח מאותה האדמה. זו הייתה אחת ההופעות הטובות והמרגשות שראיתי, ואף הגיעה בתקופה בה אהבתי לפינק פלויד ולמוזיקה הפסיכדלית הייתה בשיאה. הרגשתי בר מזל. לצערי שלום אמתי עם שכנינו לא יצא מזה, אבל היי, לפחות נשארנו עם מלא חומוס טוב.

גם בפעם השנייה שלי ביישוב, הרגשתי בר מזל, וגם אז בערה אש, אבל הפעם מסוג שונה; ואני יצאתי מכנס חברתי שהתקיים ביישוב עם אהבה גדולה ושלום אמתי בלב.

אבל כמו שלהקות תמיד מועדות להתרפק, גם אהבות קשה לעתים לתחזק...

בשיר השירים נכתב: "מַיִם רַבִּים, לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת-הָאַהֲבָה, וּנְהָרוֹת, לֹא יִשְׁטְפוּהָ" ונראה שמים רבים באמת לא יספיקו, ויש צורך בטייסת מטוסי "סופרטאנקר" עם טונות של מעכבי בעירה כדי לכבות את אותה האש... שלא תטעו, זו הייתה הצתה מכוונת! הייתה פה מחשבה ותכנון מקדים של גורמים רגישים - אני חושד בכולם ובעיקר בעצמי!

ובעוד אני ממשיך לגלול בפיד הפייסבוקי תוך התכרבלות במזג הירושלמי המענג, חושש מהתלהמות לאומנית ותגי מחיר מוזלים בגלל ה"בלאק פריידיי", נתקלתי בפוסט של חברים וירטואליים - "רובי ונחמה". הם, החמודים, העלו תמונה תמימה מביקור משותף בטאג' מאהל בהודו, כשהם אוחזים ידיים ברכות. רק אז הבנתי שזה נשיא המדינה שלי ורעייתו.

לאחר שהוקסמתי, התגעגעתי - להודו, לאהבה ולנווה שלום.

"משיב הרוח ומוריד הגשם....תן טל ומטר לברכה על כל פני האדמה".

שבת טובה, רגועה ושקטה לכולם

פסקול למחשבה

Pink Floyd - Fearless

להאזנה לחץ\י כאן

לתגובות f