עוף או בקר?


כשעברתי לירושלים, נפרדתי בצער מה"עוזרת" שהעסקתי בביתי כמה שנים, ועל אף שהיא לא הייתה עושה כביסה (לפעמים מקפלת), זהו השם הכי מכובס ומקטין שיש למקצוע שלה, שכן היא לא "עזרה" לי מעולם – אלא פשוט עשתה את כ-ל העבודה. הדבר תמיד גרם לי לאי נעימות, בייחוד בגלל שהייתה מבוגרת ממני כמעט פי שניים בגיל, אך אני התנחמתי בעובדה שאני נותן פרנסה למישהו אחר – וזו כיידוע מצווה גדולה (כך אמרו לי).

השתדלתי להיות מעסיק למופת ואני נשבע לכם שהיו דמעות וחיבוקים אז בסלון הבית כשהודעתי לה שאנחנו נפרדים ושזו לא היא, אלא אני. רגע לפני שעזבה התעניינה במצבי הרומנטי ושאלה במבטא זר אם אני מחפש בחורה "אשכנזייה או ישראלית?". עם השמע השאלה שלה עלו לי בראש מגוון תיאוריות סוציולוגיות שאפשר להלביש בקלות על ניסוח המשפט המעניין הזה, ואף תהיתי גם לגבי הברירה שהציבה לי כאילו מדובר על בחירת "עוף" או "בקר" בטיסת צ'רטר פסח לבוקרשט.

עוד לפני שהספקתי לענות היא ניסתה לשדך לי את הבת שלה והבטיחה שהיא "נקייה, שקטה ומבשלת אוכל טעים כל יום - לא כמו כל הישראליות שמשגעות את הבעל שלהן" (ציטוט). שוב עולות תיאוריות, הפעם – מגדריות, ועוד כמה פרצופים פמיניסטיים מוכרים (וזועמים) שהיו שמחים (ושמחות) להשתלב בשיחה הזו. הודיתי לה בנימוס ואמרתי שאני פשוט מחפש מישהי שתמצא חן בעיני וגם את החן בעיני, תמצא חן בליבי ואת החן שבי, וכמובן - להפך.

לאחר שעזבה, חשבתי בלב שבטח היה לי משעמם בזוגיות כזו "שקטה ונקייה", כי בסך הכול אני אוהב לדבר ומדי פעם גם ללכלך, אבל בעיקר חשבתי אם היא באמת מכינה אוכל טעים, ואם היא שמה הרבה כוסברה בתבשילים שלה כי את זה אני שונא. ובכלל, איזה נחמד שאפשר לחשוב דברים בלב.

עכשיו, אם תסלחו לי, אני הולך לנקות את הבית.

שבת שלום לכולם

פסקול למחשבה

Beck - Lost Cause

להאזנה לחץ\י כאן

לתגובות f