מחשבות לקראת שבת שהצטברו ולא מצאו את מקומן


** אפשר להגיד הרבה דברים על ירושלים, והשבוע אמרו באמת הרבה. אבל יש מצב שזו העיר עם הכי הרבה אנרגיות בעולם. יופי פראי וזעם קדוש. עיר של מתן בסתר.

**ואותי בעיקר מדהים (ונעים) שעוד רגע חודש יוני ואני עדיין ישן עם פוך.

**למרות זאת, בשבוע הבא אני יוצא להרפתקה רחוקה מעבר להרים. מבטיח לשתף.

**בשבועיים האחרונים פרסמתי כאן שני סיפורים שהיו שונים ויותר מלנכוליים מהרגיל. הופתעתי מאוד מהתגובות כאן ובפרטי, במיוחד מאלו שתהו על כך שאני לפתע בוחר להציג אור אחר של החיים האלה. ואני חשבתי לתומי שאני עושה את זה לא מעט. (גם אם לא מדובר על חיי שלי כמו בסיפורים האחרונים).

**הדבר הביא אותי לחזור אחורה ולפשפש בפוסטים ישנים, דבר שלא עשיתי כבר הרבה זמן. גיליתי שאני עומד על 85 פוסטים ברצף (!) בימי שישי בצהריים. ריתק אותי לראות על מה כתבתי בהתחלה, באילו מילים ודימויים השתמשתי, אלו שירים בחרתי לפרסם ואת מי בחרתי לצטט. הכתיבה הזו היא לא תיעוד מושלם, ואני אף פעם לא יודע מי באמת קורא, אבל היא גם כן מעין יומן אישי שעוקב אחרי חלקים מחיי ושאף פעם לא היה לי. אם מעניין אתכם גם לפשפש, הכל כאן: www.liortaf.com

**רבי נחמן כתב בעברית שאדם נמצא במקום בו מחשבותיו נמצאות, לכן וודא שמחשבותיך נמצאות במקום בו תרצה להיות. 200 שנים אחרי זה, סבתא שלי אמרה ביידיש: "מֵלֵערְנְט דֵה גַאנְצֵע לֵייבְּן אִין מֵשְטַארְבְּט נַארֵש" ("כל החיים לומדים, ובסוף מתים טיפשים"). אני חושב שאני מתחיל להבין את שניהם.

**חיפשתי בגוגל איזה דיוק לציטוט מוחשי ששמעתי פעם, שאומר שאהבה גדולה בין שניים מייצרת מעין צד שלישי שנוכח בפני עצמו בחדר. כל התוצאות שקיבלתי היו קשורות להצעות לביטוח צד ג'... ואני חשבתי שאם היה אפשר לעשות ביטוח לאהבה הייתי משלם פרמיה גבוהה מאוד.

**איזה עולם? מישהי צעירה אמרה לי שאני זקן. שאלתי "למה?", אמרה: "כי אין לך מספרים בכתובת המייל אלא רק אותיות". ואני חשבתי שפשוט אין הרבה liortaf@ בעולם, ושאני לא "זקן" אני "בעל ניסיון".

**איזה עולם? עולם שבו היה לנו בבית מכשיר (בתמונה) שכל תכליתו הייתה להעביר את קלטת הווידאו (VHS) אחורה. אני חוזר: כ-ל תפקידו היה להעביר את קלטת הווידאו אחורה. רק אחורה. וזהו. (גם לכם היה מכשיר כזה?)

**אוקי, עכשיו אני באמת מרגיש קצת זקן.

**תודה לאל על חסדים קטנים.

שבת של שלום לכולם ומזל טוב ג'רוז – זקנתך מאדירה את נעורייך.

The Buggles - Video Killed The Radio Star

להאזנה לחץ\י כאן

לתגובות f