אלוהי הסופות הגדולות


השבוע – סופות, סערות, הוריקנים, גשמי זעם וברכה, רוחות מצוקה ועידוד – בפוליטיקה, בשמיים ובלבבות. ומהסערה הגדולה ביותר, זו שהייתה בארה"ב, מעבר לטרגדיה האנושית, בלטו עבורי שני דברים:

Key West – העיר הדרומית ביותר בארצות הברית, זו שנמצאת בסוף שרשרת הFlorida Keys – שרשרת של 1700 איים עתיקים, שמחבר בניהן כביש מספר 1 (בתמונה), שהכינוי שלו הוא "הכביש המהיר שמעל הים" (שם שעושה חשק לכתוב שירים – לא סתם המינגווי התגורר שם כמה שנים). זו עיר שאומרים עליה שהיא יותר קרובה לקובה מאשר לכל סניף של וולמארט, ולמעשה "חור" אמיתי בלב הים (בתמונת המפה).

לשמחתי יצא לי לבקר לפני כמה שנים טובות עם חברים טובים בשרשרת האיים המדהימה הזו, בעלת מזג האוויר טרופי, אנשים חביבים וכביש אחד בלתי נגמר, שמייצר תחושה של נסיעה אינסופית אל תוך הים הגדול.

בגלל מיקומה הגאוגרפי נפגעה קי ווסט ראשונה בסופה שחצתה את האזור השבוע. יש משהו כל כך שברירי בשרשרת האיים הזו, שנדמה כאילו גם כך עוד רגע טובעת – כולי תקווה שהם יתאוששו מכך מהר.

והדבר השני? דודתי היקרה שלומית, שגרה ממש לא רחוק משם באזור מיאמי וגם כן הייתה צריכה לגְלות צפונה ולקוות שאירמה לא תדפוק לה בדלת (ממש חזק) כדי לבקש סוכר. לפני זמן מה, שלחה לי שלומית שיר מקסים על סופות ומבול, בהקבלה לאלו שבלב ופחות לאלו שבשמיים, אבל השבוע היה מתבקש ואף מצמרר להצליב בין השניים. חזרי במהרה ובשלום הביתה שלומית! מתגעגע הרבה.

ופנייה אישית לאלוהי הסופות הגדולות: אם אפשר, קצת, אבל ממש קצת ריח של גשם פה בלבנט, זה יעשה לי ממש טוב.

אלוהי הסופות הגדולות \ שלומית מנסון

אלוהי הסופות הגדולות,

למה מיד מבול?

למה לא כמו נח? לקבל אזהרה,

לארגן את חיות הלב בזוגות

לבנות תיבה שתגן מפני הרוחות והמים

ללמוד לנווט עם הרוח ולא כנגדה.

ולמה לא קודם טל? וטפטוף? וגשם קל?

ובכלל, אלוהי הסופות, כמה זמן נמשך מבול?

באמת? הרי הגשם פסק ואני עדיין טובעת.

שבת שלום שקטה לכולם

פסקול למחשבה

The Doors - Riders On The Storm

להאזנה לחץ\י כאן

לתגובות f