חצי בן של אדם


חז"ל פעם אמרו שכדאי לאדם שילמד לשונו לומר "איני יודע" (בבלי, ברכות, ד א). ובאמת אני משתדל להתהלך בעולם בצניעות כיודע-לא יודע, כאילו יש בי איזה דני-דין של מחשבות והוויה. לא תמיד זה עובד חלק.

ולפני שבועיים, באירוע השקה, כשהגברת מכתב העת משיב הרוח, עמדה מולי ושאלה: "אתה מהמשוררים?", רציתי לענות לה "איני יודע", ובמקום זה יצא לי משהו כמו: "אההה, ואוו, אף פעם לא שאלו אותי את זה, זה נורא נחמד". היא חייכה ונתנה לי עותק של כתב העת שעסק הפעם בתפילות שממשיכות להיכתב, ישר מהלב. וגם שיר שלי, אולי תפילה, נאסף אל האסופה המכובדת (עם טעות דפוס בשם השיר בתוכן העניינים – אוףףף).

הרגשתי שהיום זהו זמן אידיאלי לשתף אותו, לקראת שנה חדשה והימים המיוחדים, שכן יש בו מחשבון הנפש האישי והחברתי. זהו שיר של רווקים\ות, מחפשים\ות, תוהים\ות, אלו הרואים בטעות בעצמם או מקבלים את המסר החברתי שהם, במצבם, רק... חצי. חסרים. והפעם, כי אין באמת ברירה, בניגוד לדעת חז"ל, אגיד לי ולכם בידיעה גמורה וצלולה: אנחנו לא.

רצה הגורל והסטטוס הזוגי שלי השתנה מאז כתיבת השיר, וזה באמת נעים כך, אבל אותן תחושות עדיין מלוות אותי, והשיר הזה, לפחות עבורי – תמיד יהיה רלוונטי; אם לא על זוגיות, אז על מבטים חיצוניים אחרים. ולא חסרים כאלו.

שיהיה חג שמח (כן, ממש כך) וצום קל\משמעותי\טעים, עבודת מידות (מכנסיים), שבת שלום ותפילה שלא נגמרת.

חצי בן של אדם \ ליאור טף

לַמְרוֹת זֹאת,

אֵינִי חָסֵר דָּבָר

אֲשַׁנֵּן זֹאת בְּכָל בֹּקֶר.

אֵינִי חֲצִי בֵּן שֶׁל אָדָם.

גַּם אִם אַרְגִּישׁ כָּךְ,

אֲשַׁנֵּן זֹאת בְּכָל בֹּקֶר.

לַמְרוֹת זֹאת,

גַּם אִם חָסֵר לִי, אֵינִי חָסֵר.

אֲשַׁנֵּן זֹאת בְּכָל בֹּקֶר.

גַּם אִם יָבוֹאוּ שְׁנַיִם מִכָּל בָּשָׂר,

וַאֲנִי אֶצְעַד לַתֵּבָה לְבַדִּי

אֵינִי חָסֵר דָּבָר.

לַמְרוֹת זֹאת,

אֲנִי בֵּן שֶׁל אָדָם.

גַּם אִם תֹּאמְרוּ אַחֶרֶת,

לֹא אִירָא רָע כִּי אֲנִי עִמָּדִי.

אֲשַׁנֵּן זֹאת בְּכָל בֹּקֶר

לְבַדִּי.

פסקול למחשבה

(Beatles - Eleanor Rigby (Strings Only)

להאזנה לחץ\י כאן

לתגובות f