תפילת הגשם


יש את הרגע הקסום הזה במהלך היום, והוא קורה כמעט בכל יום בשבוע, שאת\ה יוצא מכליך כדי להיות באמת את\ה: להיות אתה ועדיין להיות מיוחד, להציב אמירה ברורה - אבל מובנת; להיות רגיש אך אסרטיבי והכול בעצם כדי לבחור את האימוג'י הנכון במהלך שליחת הודעת טקסט למכּר.

וכמו לכל דבר בחיים גם לבחירת אימוג'י יש פוליטיקה, תרבות ומסורת. לרוב, התוכנה שומרת את ההבעות והאייקונים האחרונים שהשתמשתי בהם, ואני באמת חוזר כמעט תמיד אל אותם אימוג'ים חרושים, כמו לכל דבר בחיים שרגילים אליו ונוח איתו.

ומדי פעם נופל עליך הצורך המרגש לבחור באימוג'י אחר. זה קורה כשיש איזה משהו חדש באוויר, מנעד הרגשות משתנה ואני עם עצמי נכנס לאמוק של גלילה מצד לצד, כאילו בקצה יש אוצר, בחיפוש עיקש אחר אייקון קטן שאמור לסמל דברים גדולים.

וכשקיבלתי השבוע מידידה את האימוג'י של ענן עם גשם + איש השלג המחייך, לקראת תחזית מזג האוויר הקרובה, מרוב התרגשות שמתי על עצמי מעיל וכפפות ופתחתי את החלון בדירה עם היד מושטת החוצה לבדוק אם כבר החל לטפטף, אבל לצערי השמש עוד הייתה גבוהה וחזקה בשמיים, כאילו לא מתכוונת להסתלק בקרוב.

ובעודי מחכה לאותם גשמי ברכה שהבטיחו בתחזית הקרובה, נזכרתי שהיום, ז' בחשון, נוהגים בישראל להתפלל לגשם. אני לא יודע אם זה באמת עובד, אבל אנשים מתפללים לדברים הרבה יותר מוזרים וגשם זה דבר די בסיסי. אבל היי, חשבתי לעצמי, זה לא שאנחנו בנורבגיה, אנחנו באמצע המדבר! – אז למה לא להתחיל להתפלל לגשם כבר באוגוסט?

מסתבר שבעבר היו מחכים עד ז' בחשון לתפילת הגשם מכוון שהמוני יהודים היו צריכים להספיק לחזור הביתה (ברגל) מהעלייה (לרגל) של סוכות לירושלים, ואם יגיע הגשם כשהם בדרכים, זה עלול לבאס את כולם, במיוחד אחרי כל ארוחות החג הכבדות האלה ולפני שהמציאו את האפליקציה של המזג אויר והיוניקלו – אז חיכו עם התפילות עד אחרי החגים.

וממש עכשיו גם אני בדרך חזרה מהרי ירושלים לערי המרכז לאכול קצת אוכל של אמא. לפי מצב השמיים, אין גשם באופק, אבל אולי אם נתפלל ממש חזק – הוא יגיע. עד אז, אני נזכר בתפילה אחרת, של יהודה עמיחי, ועם זה נכנס לשבת.

יהודה עמיחי \ מתוך "פתוח, סגור, פתוח"

המבט המורם למעלה לראות אם עננים

מה הוא עובר בדרכו, קירות, מרפסות

כביסה כמיהה תלויה ליבוש,

חלונות, גגות געגועים,

שמים, היד הפרושה המושטת לבדוק אם

טיפות גשם, היא היד התמימה ביותר,

היא המאמינה ביותר, היא המתפללת

יותר מכל מתפללי בתי התפילה

שבת שלום לכולם

פסקול למחשבה

Sting - Desert Rose

להאזנה לחץ\י כאן

לתגובות f