"הו רט, למה יש מלחמות בעולם?"


לֶנַה אמרה שאהבה זה לא מספיק כדי לשחות בעיני ה"קלָארק גֵייבֶּל" שלו:

"אני פשוט מעדיפה להיות ליד אנשים חיובים, אתה מבין? ולך יש מלא שִיט ובלאגן בחיים ומה לי וזה? אני צריכה מישהו שיעיף אותי קדימה ואתה בקושי מצליח לחייך לאנשים במעלית".

אמנם כשהיה קצין בצבא שמע הרבה סיפורי מורשת קרב על "אש ידידותית", אך לא האמין מעולם שדווקא לו זה יקרה, ודווקא עכשיו. הוא תמיד האמין שכולנו לוחמים בצבא השלום. או האהבה. או משהו כזה.

"הלו!?!? אתה מקשיב לי בכלל?! שוב פעם אתה חולם?? על מה אתה חושב שם במוח ההזוי הזה שלך?! בדיוק על זה אני מדברת. אתה חושב רק על עצמך. עסוק בשטויות!".

את העמידה האיתנה מול אתגרים קיבל מאמא שלו, מאבא שלו למד בעיקר להכין שייקים טעימים, אך אלו לא עזרו לו הפעם.

"טוב תראה, אני הולכת לגליה לכמה זמן, אולי אפילו אשן אצלה כמה ימים. זה כבר ממש בלתי נסבל. מי אתה חושב שאתה?! שאתה יכול לעשות מה שבא לך!? טוב אתה יודע מה, בוא, בוא נישן על זה, נראה לאן זה לוקח אותנו, נפנה את המבט פנימה, נתכנס קצת, נחשוב על הדברים. ושתדע שהפעם אני ממש רצינית!!"

החיים לא תמיד חייכו אליו, אבל דווקא התקופה האחרונה הייתה טובה עבורו: הוא היה קם בבוקר מוקדם, מתגלח, אוכל יוגורט עם תפוח וגרנולה, מתיישב במקום הקבוע שלו בקו 74 בדרך לעבודה ולפעמים גם רואה בערב משחק כדורסל (אם לא היה נרדם קצת לפני).

"באמת אין לך מה להגיד?! ?! אחרי כל מה שקרה אתמול?! אחרי מה שראיתי בחדר?! כל החברות שלי אומרות שאתה יצור ואני כבר שנים מגינה עליך: הוא קצת חולמני, הוא ביישן, קשה לו להתחבר בקלות לאחרים... נו! תגיד משהו...! נו... בבקשה... היי... אתה שם?"

נראה שמשהו בפניו הזדעף, אך הסתבר שהסיבה הייתה חתיכת פלפל שחור שנתקעה לו בשן והשתחררה בחריפות אל חלל הפה, זכר לכריך אמנטל מלחם מלא שאכל היום בדרך הביתה.

"טוב... בסדר... אתה יודע, האמת שלפעמים אני דווקא שמחה שאתה לא נגרר אחרי הדרמות שלי, וככה מעמיד אותי במקום. כמו שצריך אם אתה שואל אותי! גבר אמיתי! אוף יש לך מזל שאתה כזה חתיך, אמרתי לך פעם שאתה בּול קלָארק גֵייבֶּל?! וואי איך אני מתה על הסרט הזה. נראה לך שיש אותו בvod??"

ובעודם חולפים עם הרוח נזכר שקיבל במתנה ליום ההולדת שני כרטיסים למופע החדש הערב בהיכל, וחשב אולי להזמין את אמנון; באמת הרבה זמן הם לא נפגשו. בסוף התחרט. עבר עליו יום ארוך. אולי יציע לו להיפגש בהזדמנות אחרת; אחרי הכול, מחר יום חדש.

לתגובות f