32 שנים של נוכחות


ובשבוע שעבר באמת ציינתי 32 שנים של נוכחות פה על הכדור, ובימים האחרונים אני שם לב שהמאפיין החזק ביותר בהוויה שלי בגילי החדש הוא שאני מגיע למקומות שלא תכננתי. זה נשמע עמוק, אך אני לא מתכוון לזה במובן הרחב, אלא במובן הפשוט שבו אני פיזית מגיע למקומות שלא תכננתי בעיקר כי התבלבלתי בדרך, או שפספסתי פנייה עם הרכב, או שהייתי כולי מרוכז בסמארטפון שפוף ראש בסגנון בת יענה, ומצאתי עצמי צועד על שביל גישה לבית של מישהו אחר עד שכמעט נכנסתי אליו הביתה ופתחתי את המקרר כדי לאכול משהו. בהתחלה חשבתי שאלו סימני הגיל שמתקדם או עדות לחוש הכיוון המזעזע שלי מלידה, אך כעת אני בוחר להאשים בעיקר את המציאות ולא את עצמי.

ובאמת איך אפשר להתרכז וללכת ישר במציאות כזו כמו בארץ ישראל, עם אלפיים אחוזי לחות וטילים ואירוויזיונים ושטויות והשבועות האחרונים בכלל מרגישים כמו מבחן שכרות באמצע הכביש אחרי טיול שנתי בתוך מכונת כביסה, סחוט טרי.

ועכשיו כשאני כבר ילד גדול, וכדי להמשיך להאשים בנעשה את המציאות ולא את עצמי, השבוע העברתי סוף סוף את כתובתי בספח לירושלים, בירתנו שבלב. הבחירות המוניציפליות ממשמשות ובאות ואני כמובן צריך למשמש את חובתי האזרחית ביום הבוחר. עם כל הכבוד לגבעתיים, שם הייתי רשום עד לפני כמה ימים, פה אני באמת גר, ואין ספק שגם הסוגיות כאן קצת יותר מעניינות...

אני לא יודע למה לקח לי שנה וחצי לעשות את המהלך הזה, אך לפחות כעת ארגיש בנוח להיכנס ללא דפיקה לביתו של ראש העיר שבחרתי בעצמי ולפתוח לו את המקרר במטבח כדי לאכול משהו. ואם הוא (במקרה הטוב) ישאל למעשי, או (במקרה הרע) יזעיק אבטחה, אאיים עליו שבבחירות הבאות אני מחזיר את הכתובת שלי דיירקט לגבעתיים (אם לא אתבלבל בדרך למשרד הפנים).

בתמונה: בת יענה בים החדש בירושלים.

הדלת \ אלי אליהו

בִּקַּשְׁתִּי לִבְרֹחַ מִפְּנֵי הָעוֹלָם וּבָא הָעוֹלָם

ודָפַק עַל הַדֶּלֶת. וְלאֹ פָּתַחְתִּי. זָעַם הָעוֹלָם

וְהָלַם עַל הַדֶּלֶת. וְלאֹ פָּתַחְתִּי. רָכַן הָעוֹלָם

וְדָחַק פִּתְקֵי אַהֲבָה מִתַּחַת לַדֶּלֶת. וְלאֹ פָּתַחְתִּי.

עָשָׂה הָעוֹלָם אֶת עַצְמוֹ מִתְרַחֵק. וְחִכִּיתִי רֶגַע,

וְעוֹד אֶחָד, וְהָעוֹלָם הָיָה שָׁקֵט כְּפִי שֶׁלּאֹ הָיָה

מֵעוֹלָם. וְאֵינִי יוֹדֵעַ אִם בֶּאֱמֶת הֶאֱמַנְתִּי

אוֹ שֶׁמָּא רָצִיתִי לָלֶכֶת שׁוֹלָל, וּפָתַחְתִּי

אֶת הַדֶּלֶת לִרְוָחָה וְהָעוֹלָם נִבְהַל

שבת שלום לכולם

לתגובות f