רק בשביל לקבל חיבוק


אם אני לא טועה בספירה, זהו הפוסט המאה וחמישים ברצף שאני מעלה בצהרי שישי (כפיים!).

כמעט שלוש שנים שאני מגרד ממוחי לקראת שבת פיסות מידע, הגיגים, מחשבות ושירים פשוטים אותם אני אוהב לשתף עם ידידי, עוקבי וגם עם עצמי - מעין יומן נעורים של שנות השלושים, עדות לתקופה, אירועים וחזיונות שצרובים דיגיטלית ברגש ובהרפתקה. וכל חמישים פוסטים כאלו, כמעט כל שנה, אני עוצר להתבונן.

אני עדיין אוהב את האתגר הזה, שמשאיר אותי עם אוזניים ועיניים פקוחות לעולם. לפעמים צוחק (או שלא) שטס הרבה לחו״ל רק כדי שיהיה לי חומר לפוסטים של שישי… כי זה באמת לא קל - אמנם לשמחתי חיי עשירים ומעניינים, אבל לא עד כדי כך כדי למלא בקלות את הפיד בדרשות שבועיות שכאלה.

ומי בכלל קורא? לעתים נתקל ברחוב באיזה מכר מפעם שמספר שעוקב באופן קבוע ותמיד התבייש להגיד או להקליק, ולפעמים נראה כאילו רק אני פה, בפייסבוק האינטימי שלי. גם טוב.

והשבוע קיבלתי בומבה של חיבה לא צפויה וחריגה בדמות 300 לייקים, 60 שיתופים, עשרות הצעות חברות ומעקב חדשים (מי אתם!?), וגם פנייה מעורך העיתון של תקוע שישמח לפרסם בקרוב את הפוסט (הזה), וגם הזמין אותי לפסטיבל טו באב - חג ה*אהבה* בתקוע שיתקיים בקרוב. ואני הרגשתי שכבר קיבלתי את כל האהבה שאני צריך. מודה על זה.

ובשבוע שעבר כשלחצתי בצהרי שישי ״פרסם״, זה היה נראה לי כמו עוד פוסט אופייני שלי שמספר סיפור חמים, לא משהו מיוחד. אך כנראה שנגעתי באיזו נקודה רגישה ועדינה של חוסר ביטחון של תושבי יישוב שלם, שרק מחפשים אהבה והכרה - כמו כולנו. אך כעת חושש שצברתי אוהדים רבים שמצפים ממני לכתיבה שבועית בענייני יישובי גוש עציון או הבקעה… פוליטיקה או גיאוגרפיה… ואולי זה רעיון לקריירה חדשה - כמו כותבי נאומים, ברכות או (להבדיל) הספדים - אני אכתוב דברי הלל ושבח על ישובים שצריכים חיבוק.

ומרוב פרגון והתראות בסלולרי, ברחתי עם אביב השותף האידאלי, לפסטיבל רוק מוטרף במדריד. אנחנו פה רק יומיים אבל הספקנו לחוות שלל הרפתקאות הכוללות 240 אלף איש, 7 במות, 3 טאפאסים, 2 פאייאות וגם לידה של תינוק אחד. סקרנים? גם אנחנו, כי יש לנו פה עוד כמה ימים. אתפלסף על כך בשבוע הבא.

אז אחרי (כמעט) שלוש שנים - תודה לכל מי שעוקב וקורא ואומר לפעמים מילה טובה. זה נותן כוחות להמשיך, וזה גם כיף ונעים.

שבת שלום טובה ושקטה לכולם

לתגובות f